Сигурни домаћини

На гостовање пут рукометног Аранђеловца ”витезови” су, након одиграних 15. кола у Супер лиги, пошли као треће пласирана екипа са освојеним бодовима и као друго пласирана екипа по ефикасности. На жалост, низ слабих игара и резултата у другом делу првенства, гости су наставили пред бројном публиком која познаје рукомет и поштује сваког квалитетног противника својих љубимаца.

У припреми за ово гостовање тренер Петковић није поново могао да рачуна на неколико повређених играча чије одсуство доста утиче на коначан збир постигнутих голова ”витезова” на свакој утакмици, па је тако пут Аранђеловца кренуо изнуђени, а не оптимални састав. На све то било је ово вече два индиспонирана, а битна играча за учинак ”витезова”, Ћоровића и Ивошевића, који су укупно за 60 минута само два (2) пута затресли мрежу одличног Владе Ђорђевића.

Од самог почетка, још једног традиционалног одмеравања снага између ова два ривала, присутни су били сведоци праве рововске борбе где су се мреже на обе стране тешко тресле (0:1 – 4.мин; 2:3 – 8.мин) јер су њинови чувари, млађи од Ђорђевића код домаћина и капитен Радовић код гостију, то доста успешно чинили. Мали број погодака, посебно од стране гостију, омогућио је домаћину да први пут на утакмици стекне лепу и мотивишућу предност од четри гола (10:6 – 19.мин). И када су присталице Шамота очекивали наставак успешне игре својих љубимаца, улазак искусног Стојића на гол ”витезова” развејао је њихове наде за тако нешто, па у преосталом времену до краја првог дела сусрета (11:10) гости серијом од 4:1 успевају да унесу неизвесност у погледу коначног исхода ове утакмице.

Међутим, та неизвесност по питању победника потрајала је само до 36. минута (14:13), након чега гости поново имају проблеме у реализацији и најизгледних прилика, па за наредних 12. минута ”успевају” да упишу само један погодак (19:14 – 48.мин). Тако једна од најефикаснијих екипа у лиги, са просеком од преко 27 датих голова по утакмици, испољава потпуну немоћ у погледу прецизности (21:15 – 51.мин; 22:16 – 58.мин) што омогућава, такође не баш ефикасним домаћинима, да ипак заслужено дођу до убедљиве победе. Тако су, сигурно лакше него што су очекивали, дошли до бодова са којима могу мирније да очекују даљи ток такмичења, док игра гостију по систему ”топло – хладно” не доноси неки сигуран закључак по питању њиховог коначног пласмана.

До краја сезоне ”витезовима” преостаје да одиграју још шест утакмица, од којих је прва наредна већ у среду 28. фебруара са почетком од 19.00 часова у Храму рукомета у Каћу.

РК ШАМОТ 65 – РК ОБИЛИЋ 23 : 17 ( 11:10 )

Сала: СРЦ ”Шумадија”.
Гледалаца: 1.500.
Судије: Бранка Марић (Панчево) – Зорица Машић (Зрењанин)
Седмерци: Шамот 5 (4) Обилић 1 (0)
Искључења: Шамот 6. мин Обилић 8. мин

ШАМОТ 65: Милићевић, Илић, Ранковић (кап) 2, Радосављевић, Савић, Прашчевић 4, Чоловић, И. Ђорђевић, Ломић 2, Глишић 5 (3), Милинић 4, Живковић 3, Стојковић 3, В. Ђорђевић (11 одбрана), Митровић (тренер: С. Једоксић).

ОБИЛИЋ: Радовић (кап – 8 одбрана / 1 седмерац), Николић, Живковић 5, Бијелић, Ћоровић 1, Радовановић, Миљаковић 1, Мирић, Павић 4, Стојић (6 одбрана), Живановић, Теодоровић 3, Грбић, Антић 2, Ђорђевић, Ивошевић 1 (тренер: Д. Петковић).

МВП играч утакмице: Милош Милинић (Шамот 65)