”ВИТЕЗОВИ” БЕЗ ДАХА

Након дербија у Панчеву, протеклог викенда, ”витезови” су одиграли
нови дерби у коме су угостили реномираног противника из Шапца. Гости који су озбиљно реновирали своје редове са новим тренером и
квалитетним играчима на више позиција, слове као један од
најозбиљнијих кандидата за највише домете у овој сезони. Врло слично као што су то приказали у претходној утакмици против Динама, тако су се и овог пута ”витезови” храбро испрсили пред фаворизованим, као таквим и третираним противником, и да би поново скоро на истоветан начин, били поражени у самој завршници утакмице, за све приказано опет  превисоким резултатом.

Осетно хендикепирани изостанком једног од најбољих стрелаца у лиги Растка Аничића, поново су Београђани стартовали одважно и након само

7 минута игре водили са 6:3. Подстакнути са неколико успешних одбрана искусног Стојића, расположени и ефикасни Миљаковић зналачки је предводио напад домаћина који је тако био у сталној предности првих 20 минута (6:4 – 8.мин; 7:6 – 12.мин, 9:7 – 20.мин). Међутим, до тада  неприметни Вукашин Воркапић још једном показује оправданост што је кандидат за нашу најбољу државну слекцију, и највише захваљујући њему Шапчани за само пар минута окрећу резултат у своју корист (9:11– 23.мин). Све то ипак није поколебало Врачарце па су сада, преко прецизног Ивошевића, они ти који имају поново предност (13:12 – 27.мин; 14:13 / 15:14 – 30.мин). Захваљујући највише неухватљивом Воркапићу, и његовим шестим голом пред сам истек првих 30. минута, ривали одлазе на одмор са поравнатим резултатом (15:15). И у првих десет минута наставка сусрета ”витезови” имају минималну  предност (18:17 – 35.мин; 19:18 – 37.мин) да би онда гости, након 20:20 (40.мин), захваљујући успешним интервенцијама младог Јандрића и головима капитена Рашића стекли највишу предност од три гола (22:25 –  46.мин; 24:27 – 48.мин). Ипак све то није поколебало ”витезове” који сада преко Ћоровића успевају да достигну непријатан заостатак, па је по ко зна који пут резултат био поравнат (28:28 – 54.мин). Слично као у Панчеву, у самој завршници сусрета, поново Београђанима пада концентрација што им доноси неколико техничких грешака и губитака лопти које гости успешно материјализују у завршници меча, са играчем више у пољу у задња два минута, како су и сами истакли, са превисоком победом.

И поред два везана пораза у сударима са, ове сезоне,најквалитетнијим
екипама, за оно што су приказали у већем делу тих утакмица, за очекивати је да у наредним утакмицама, посебно након неугодног
гостовања у наредном колу у Зубином Потоку, ”витезови” поново буду
на позицији у горњем делу табеле где им је реално и место.

РК ОБИЛИЋ – РК МЕТАЛОПЛАСТИКА 29 : 33 (15 : 15)

Сала: СЦ ”Вождовац”.
Гледалаца: 250.
Судије: Иван Мошорински (Нови Сад) – Александар Панџић (Зрењанин)
Седмерци: Обилић 4 (4) Металопластика 2 (1)
Искључења: Обилић 8. мин Металопластика 6. мин

ОБИЛИЋ: Радовић (кап – 3 одбране), Николић, Подрашчић, Ћоровић 6 (4), Ђорђевић, Јестровић 3, Дражић, Миљаковић 6, Мирић 2, Павић 4, Стојић (4 одбране / 1 седмерац), Теодоровић 1, Мандић 3, Ивошевић 4,
Бећировић (тренер Д. Петковић).

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Будовић (5 одбрана), Воркапић 9, Писарић, А. Бабић 1, Дошен, Радојевић, Рашић (кап) 3, Ђукић 5, Јандрић (7одбрана), Матичић 2, Тодоровић, Гојковић 5, Петровић, Милић 6 (1), Тркуља, Д. Бабић 2
(тренер: Ђ. Теодоровић).

МВП играч утакмице: Вукашин Воркапић (Металопластика)