ВАЖНИ БОДОВИ

Очекивања домаћина да ће у дуелу са гостима из Аранђеловца бити на искушењима са неизвесним крајњим исходом у великој мери су се, након одиграних 60.минута и остварила. Тимски спој младости и искуства који зналачки води тренер Једоксић, вечим делом ове ”тврде” првенствене утакмице уложио је велик напор како би се из Београда вратио без пораза. Што им то није пошло за руком ”кривица” је у компактнијем саставу ”витезова” у коме је било више појединаца који су се ”штафетно” смењивали у углавно успешној реализацији тактичких замисли тренера Петковића. Тако су ”витезови” у коначном збиру били боља екипа која је дошла до за њих врло битних бодова, у самој завршници јесењег дела првенства.

Поново је противник ”витезова” био у старту утакмице одважнији и
ефикаснији што му је донело и головну предност (1:2 – 3.мин; 3:4 –
5.мин; 4:7 – 10.мин; 5:8 – 13.мин). У том периоду доминирао је код
гостију корпулентни и искусни Милинић који је задавао велике проблеме одбрани домаћина. Следи полако ”буђење” домаћиег састава што се рефлектује и на семафору. Разиграни Подрашчић упошљава саиграче (Ивошевић, Аничић) код постизања голова, а и сам погађа мрежу искусног Ђорђевића, тако да је након 18. минута резултат први пут био поравнат (8:8). Сада су ”витезови” у пуном налету па је и головна предност на њиховој страни (10:8 – 19.мин; 12:10 – 23.мин). Успешном одбраном ”седмерца” млађани Радовић даје нове мотиве саиграчима који углавном користе техничке грешке домаћина, без голмана на голу, да дођу до лаких голова и поново стекну минималну предност (13:14 – 26.мин). У преосталом времену, до истека полувремена, присутни су могли да виде само један погодак, и то са 7. метара (Аничић), тако да су са нерешеним резултатом екипе отишле на одмор не би ли извукле поуке из до тада приказаног.

У наставак утакмице ”витезови” су ушли енергичније што не збуњује
госте који успевају да држе прикључак (15:15 – 32.мин; 17:17 –35.мин; 18:18 – 38.мин), да би затим два неуспешна напада домаћина
претворили у ново вођство (18:20 – 40.мин). Један од истакнутијих
појединаца на овој утакмици Подрашчић поново избија у први план и са првим стрелцем утакмице Аничићем доносе први пут убедљивију предност својој екипи (24:21 – 49.мин). Када се очекивао потпуни слом гостију, за шта је било услова, Ђорђевић потврђује зашто је међу најбољим чуварима мреже у лиги и тако саиграче враћа у нову успешну серију (24.24 – 54.мин). Међутим до потпуног преокрета није дошло захваљујући, пре свих, најистакнутијим појединцима на овој утакмици у редовима ”витезова” Аничићу, Ивошевичу и Подрашчићу чијим головима домаћини стичу ново опипљиво вођство (28:25), који тако после велике борбе долазе до врло важних бодова.

Овом победом ”витезовии” су потврдили да оправдано претендују за
горњи део табеле, а на којој ће позицији завршити јесењи део видеће
се након последње утакмице када гостују јако добром дебитанту у Супер лиги из Кикинде.

РК ОБИЛИЋ – РК ШАМОТ 65 28 : 26 (14 : 14)

Сала: СЦ ”Шумице”.
Гледалаца: 250.
Судије: Горан Ковач (К. Митровица) – Срђан Милосављевић (Звечан)
Седмерци: Обилић 7 (6) Шамот 65 3 (2)
Искључења: Обилић 8. мин Шамот 65 4. мин

ОБИЛИЋ: Радовић (кап – 3 одбране / седмерац), Подрашчић 6, Ћоровић1, Ђорђевић, Вокши 2 (2), Аничић 8 (4), Јестровић 2, Дражић (1 одбрана), Миљаковић, Мирић 1, Стојић (2 одбране), Павић 2, Милутиновић, Мандић, Ивошевић 5, Бећировић 1

(тренер Д. Петковић).

ШАМОТ 65: Радовић (5 одбрана / 1 седмерац), Радојичић, Милићевић 1,
Илић 5, Радосављевић 5, Ђорђевић (9 одбрана), Милинић 9 (2), Чоловић 4, Аврамовић, Југовић, Ломић (кап), Живковић 2, Стојковић, Митровић,
(тренер: С. Једоксић).

МВП играч утакмице: Растко Аничић (Обилић)