ОЛАКО ИСПУШТЕНИ БОДОВИ

У новом градском дербију Витезови су највише захваљујући својим
грешкама у финишу утакмице испустили прилику да дођу до нових бодова. Тако су бреме кривице свалили на своја плећа што су црно-бели радо прихватили и тако дошли до оба бода ненадо обзиром развој догађаја већим делом утакмице. Треба рећи и то да је поред тога што је највећи део кривице до њих самих, добар допринос иде и на душу делиоцима правде за приказани критеријум суђења.

Почело је брзим вођством гостију  (0:3 – 3.мин, 1:4 – 6.мин), да би
убрзо Витезови заиграли како умеју и поравнавају резултат (4:4 –
10.мин). Следи не планирана пуза од 15. минута да се колико-толико  обрише клизави паркет након што су га два дана беспоштедно прашили каратисти. На жалост, у наставку су у првом плану арбитри који са више својих одлука доносе домаћину нервозу, а гостима нову предност (5:7 – 14.мин: 8:9 – 18.мин). Ипак предвођени пробуђеним Мандићем сигурним  Јестровићем и Аничићем, Витезови преокрећу резултат у своју корист увећавајући га из минута у минут (10:9 – 20.мин; 13:10 – 25.мин; 15:11 – 26.мин). И уместо да до краја полувремена још више увећају не малу  предност, следи празан ход где гости у задњих десет минута постиже и други гол па више него задовољни одлазе на одмор.

Ништа се не мења у односу снага на терену ни почетком другог
полувремена. Витезови успевају да одржавају стечену предност из првог дела и чинило се многима да до неког великог обрта тешко да је могуће доћи (17:14 – 34.мин; 20:16 – 38.мин: 22:19 – 43.мин). Међутим већ тада видан је био пад у игри одбране домаћина који почиње олако да прима голове пре свега са спољних позиција (Радовановић) и то из не баш доминантне игре гостију (22:21 – 45.мин, 23:24 – 48.мин; 24:26 –
52.мин). Следи драматичан расплет где су ипак Витезови смогли снаге да изједначе на 26:26 (53.мин) и 27:27 (56.мин). И уместо да они буду ти који ће, пре свега на искуство, сигурније одиграти саму завршницу,
прво следи да млади голман црно-белих одбрани седмерац за ново
изједначење, а  да онда после тајм-аута код резултата 27:28 брзоплето
прокоцкају напад након чега гости, пре звука сирене, остварују рекло  би се и сигурну победу.

Више него шокантан пораз тешко је пао не само онима који су били у
саставу Витезова на терену него и њиховим присталицама којих није било мало ове вечери на Бањици. Времена за неке промене и кукњаву нема јер их већ у наредном колу очекује нови неизвестан дуел у Костолцу.

РК  OБИЛИЋ – РK  ПАРТИЗАН    27 : 29  (15 : 12)

Сала: УСЦ ”Вождовац”.
Гледалаца:  400.
Судије:  Г. Ковач (К. Митровица) – С. Милосављевић (К. Митровица)
Седмерци:  Oбилић  5 (4)   Партизан  4 (4)
Искључења:  Oбилић  14. мин   Партизан  8. мин

OБИЛИЋ: Радовић (кап – 7 одбрана), Савић, Подрашчић 2, Ћоровић 1,
Вокши, Аничић 5 (4), Јестровић 4, Дражић (0 одбрана), Мирић 1, Павић5, С. Mилутиновић 2, Теодоровић, Дотлић, Maндић 6, Ивошевић1, Тасић,  (тренер Д. Петковић).

ПАРТИЗАН: Михајлов (8 одбрана / седмерац), Петрић 2, Јокић 4,
Митровић, Радовановић 7, Бајчета, Радуловић 1, Варга, Живковић (кап) 8 (4), Вижлина 1, Гојковић 2, Вујичић 1, Цвијетић, Мићић 3, Гудурић,  (тренер Ж. Радојевић)

МВП  играч  утакмице:  Иван Михајлов  (Партизан)