ЛИДЕР СЕ БАШ НАМУЧИО

Водећа екипа АРКУС лиге Динамо из Панчева, гледајући тренутни пласман  гостију из Београда, словила је за изразитог фаворита у овом дуелу.  Међутим већим делом сусрета гости су били у најмању руку равноправан  такмац, а било је и периода када су, игром и резултатом, озбиљно  забринули не баш бројне присталице Панчеваца.

Почетак утакмице протекао је у наизменичним изменама екипа у
минималном вођству (1:2 – 2.мин; 3:4 – 5.мин; 6:5 – 8.мин; 8:7 –
12.мин). Витезови за то време не користе чисте ”зицере” са 6 метара
и контри, чак у седам наврата до краја полувремена, где се истиче
ветеран Златановић на голу Динама. Последице промашаја гостију је
помак резултата у корист домаћих на више од једног гола предности
(10:8 – 13.мин; 13:10 – 17.мин; 15:12 – 22.мин). Све то не ремети
Витезове да наставе пре свега са добром игром у нападу када се истичу  Јестровић и Ивошевић, а пред крај полувремена и Вокши, док код  домаћина одскаче распуцани Миленковић, па се резултатски екипе опет  налазе као на почетку (15:15 – 25.мин; 17:17 – 28.мин). Добра игра  гостију награђена је њиховим поновним вођством (17:18 – 30.мин), које неки секунд пре сирене за крај полувремена домаћини још једном  порававају (18:18 – 30.мин).

Развој догађаја, односно игре и резултата у другом полувремену скоро
је исти као у Суботици у претходном колу, а то значи са губитничким
исходом за Витезове, што мора да буде озбиљно упозорење пре свега за тренера Петковића. Почео је наставак опет доминацијом Витезова (19:20  – 33.мин; 21:23 – 35.мин; 23:24 – 40.мин; 24:25 – 43.мин), а онда
следи потез тренера домаћих Комненића, који се очито добро спремио за ову утакмицу, када његова екипа прелази на зону 5 – 1 у одбрани.
Резултат тога, али и пада физичке спремности гостију је њихов повећан број техничких грешака које су играчи Динама зналачки користили за  постизање лаких голова из контри тако да су врло лако дошли до недостижне предности (31:27 – 52.мин; 35:30 – 57.мин). Једноставно у  задњој четвртини утакмице Витезови су као и пртив Спартака у истом  периоду дозволили голманима противника (сада Радовановићу) да избију у  први план серијом одбрана са више позиција. Тако су лидери уз доста  муке дошли до вероватно планираних бодова, а гости већим делом сусрета  до жељеног ниво игре.

После свега приказаног, у последњи првенствени сусрет у 2019. години са екипом Кикинде, Витезови улазе осокољени подизањем нивоа игре на задње две утакмице. Колико ће то бити довољно и за освајање нових  бодова, после дуже паузе, љубитељи рукомета могу се уверти наредне  суботе на Бањици (20.30) .

РК  ДИНАМО – РK  OБИЛИЋ  36 : 32 ( 18 : 18 )

Сала:  Хала ”Стрелиште”
Гледалаца:  150
Судије:  Ђорђе  Јефтић  (Лазаревац)  – Милош  Јевтић  (Лазаревац)
Седмерци:  Динамо  4 (3)   Oбилић  6 (5)
Искључења:  Динамо  6. мин   Oбилић  6. мин

ДИНАМО: Милошевић 2, Павловић 1, Шотић 4, Савић 6, Јездимировић 2,  Златановић (7 одбрана), Дистол (кап) 2, Миленковић 8, Баруџић 3,
Голубовић, Констадиновић 4 (3), Миуновић, Вучковић 3, Радовановић (7 одбрана / 1 седмерац), Митровић 1  (тренер: А. Комненић).

ОБИЛИЋ: Радовић (кaп – 3 одбране), Савић, Подрашчић, Митић, Ћоровић,  Вокши 6 (3), Јестровић 5, Теодоровић 3, Мирић 3, Павић 6, С.
Милутиновић, Дотлић 1, Мандић 1, Тасић (1 одбрана), Ивошевић  7 (2),  Ђорђевић  (тренер: Д. Петковић).

МВП  играч  утакмице:  Никола Радовановић  (Динамо)