”ВИТЕЗОВИ” У НАЛЕТУ

Након што су протеклог викенда изгубили други бод у Зрењанину,
”Витезови” су се брже него што се очекивало усправили и боксерски
речно у ”гарду” дочекали фаворизовану екипу из Новог Пазара, која се више пута ове сезоне враћала кући пуних руку. Овог пута домаћини су били ти који су силно обрадовали своје присталице и тако потврдили да ће бити опет јако непријатан ривал сваком противнику

Од почетка утакмице присутни у прохладној сали на Бањици били су
сведоци игре једног препорођеног Обилића који је водио већим делом  првог полувремена. Са ”пробуђеним” Дражићем на голу, са из кола у
коло све бољим Теодоровићем, уз силну жељу осталих ”Витезова”,  резултат је био углавном у корист домаћина, и поред низа одбрана  Раковића, проигравања искусног Жујовића и незадрживог на шест метара  Давидовића. Почело је са минималним вођством гостију (0:1 – 1.мин, 1:2 – 3.мин, 4:5 – 7.мин), да би онда оно прешло на страну домаћина и  кретало се до три гола (7:5 -11.мин, 10:7 – 17.мин, 13:10 – 22.мин).  За све то им је донекле ишао на руку, због повреде, и излазак из игре  екс репрезентативца и интернационалца  Станојевића.  Да су пре свих  Подрашчић и Аничић били концентрисанији у неколико изгледних прилика  сигурно би предност ”Витезова”, након истека првих 30. минута, била већа од три гола (17:14).

За разлику од игре у Зрењанину, друго полувреме почиње сигурнијом
игром ”Витезова” који одбијају покушаје Пазараца да што брже
анулирају константи заостатак из првог полувремена (18:15 – 33.мин,
21:18 – 42.мин). Након што је капитен Радовић успешно одбранио шут са седам метара, домаћини су ти који доминирају на терену, а предност се у њихову корист увећала на максималних седам голова (23:18 – 45.мин,  26:19 – 48.мин). И када се очекивала сигурна и убедљива завршница утакмице у корист ”Витезова”, следи пад у њиховој игри највише због промашених неколико ”зицера” у контри или са шест метара, па горопадни гости успевају да озбиљније припрете опуштеним домаћинима (26:22 – 55.мин, 26:23 – 58.мин, 27:25 – 59.мин). Срећом за ”Витезове” није дошло у другом полувремену до репризе догађања из  Зрењанина, па су голом играча утакмице Теодоровића успешно закључили  ову праву првенствену утакмицу

Сигурно да три бода освојена у наставку пролећног дела представљају
велики мотив за оно што следи, али ”црне” минуте игре без голова
који се два пута поновљају, сигурно треба добро проучити како би се то  избегло у наредним утакмицама.

Наредне суботе (18,00) ”Витезови” иду пут Лесковца да одмере снагу
са најпријатнијим изненађењем из јесењег дела, и посрнулим противником  у наставку такмичења.

РК  OБИЛИЋ – РK  НОВИ  ПАЗАР    28 : 25  (17 : 14)

Сала: УСЦ ”Вождовац”.
Гледалаца:  200.
Судије:  Д. Грубачки (Зрењанин) – Д. Војводић (Нови Сад)
Седмерци:  Oбилић  7 (4)   Нови Пазар 5 (4)
Искључења:  Oбилић  8. мин   Нови Пазар  12. мин

OБИЛИЋ: Радовић (кап – 1 одбрана / седмерац), Драговић 2, У. Савић,
Подрашчић 1, Аничић 8 (3), Јестровић 1, Теодоровић 5, Дражић (14
одбрана), Кнежевић 1, Павић 2, С. Mилутиновић, Дотлић, Maндић 5,
Ђорђевић 2, Тасић, Ивошевић 1 (1) – (тренер Д. Петковић).

НОВИ ПАЗАР: Ахмет Мекић, Мујчиновић, Жујовић 6 (2), Арифовић (кап), Миленковић (4 одбране / 1 седмерац), Алмин Мекић, Хакић, Лаковић 2,  Давидовић 6, Раковић (11 одбрана / 2 седмерца), Станојевић 1, Бандука 4 (2), Радисављевић, Хаџовић 2, Милошевић 4 – (тренер Х. Мемић)

МВП  играч  утакмице:  Милорад Теодоровић  (Обилић)