СУМРАК ”ВИТЕЗОВА”

У малом дербију зачеља Аркус лиге, који је био од изузетног значаја за обе екипе, гости из Аранђеловца су после 60. минута игре са  невероватним преокретом, дошли до бодова који им дају велике шансе да избегну Плеј – аут. Њиховом тријумфу допринели су и сами ”Витезови” катастрофалном игром у другом полувремену.

Као на неким претходним утакмицама Обилића, уводне минуте протекле су у ”провери” тренерских упустава и покушајима да се што пре стекне резултатска предност у односу на ривала (1:2 – 3.мин; 4:3 – 7.мин; 5:5 – 10.мин). Тек након истека прве трћине полувремена и Дражићевих  успешних одбрана неколико изгледних прилика гостију, Подрашчић,  Теодоровић и Аничић били су прецизнији и већ половином првога дела доносе дуплу предност својој екипи (10:5 – 16.мин). Затим на сцену ступа, по ко зна који пут ове сезоне, времешни чувар мреже ”Шамотера” Ђорђевић који омогућава ”ударној тројки” Милинић – Ломић – Милићевић да њихова екипа ухвати резултатски прикључак (10:8 – 19.мин). Међутим застој у реализацији ”Витезова” није дуго потрајао па поново са више позиција погађају мрежу другог голмана гостију, и тако по други пут долазе до максималне предности од пет голова (15:10  – 28.мин). И уместо да са још већом разликом оду на одмор, дозволили  су да гости буду ”задовољнији” резултатом него екипа која је имала  вођство после 30. минута (16:12).

Игра из првог полувремена очито је била велика опомена гостима да им се добро не пише за крајњи исход ове важне утакмице, па су у њен
наставак ушли много одлучније и борбеније, што се брзо одразило и на сам резултат (16:14 – 33.мин; 17:17 – 36.мин). За то време игра
”Витезова” из првог полувремена распала се у свим правцима. Смушени и брзоплети напади без голова по неколико минута, а посебно игра у одбрани немоћној да успешно заустави, пре свих робусног Милинића и прецизног Милићевића, донели су потпуну измену улога на терену. Сада су гости ти који лако и сигурно решетају мрежу немоћних Дражића и Радовића и лагано из минута у минут увећавају своју предност (19:21 – 42.мин; 21:24 – 44.мин; 22:27 – 48.мин; 24:30 – 55.мин). Узалудно је тренер Петковић изменама или Тајм-аутима покушавао да покрене своју екипу, али врло мало је то имало неки бољитак за њену игру, тиме и резултат. Гости предвођени Ђорђевићем углавном су излазили као победници уз изузетан учинак младог Милићевића који је постигао у другом полувремену десет од укупно 21 гола колико је његова екипа постигла у наставку утакмице. Немоћна и безидејна игра ”Витезова” у  другом полувремену коју су демонстрирали по ко зна који пут ове сезоне, постала је нешто што и они сами не знају да објасне, и како да је опет не понове.

Губитком ових бодова ”Витезови” су се по свој прилици ”квалификовали” за доигравање у Плеј – ауту те је сада од изузетног
значаја утакмица коју играју идуће недеље (20,00) у Шумицама са
фењерашем Црвеном звездом.

РК  OБИЛИЋ – РK  ШАМОТ 65    27 : 33  (16 : 12)

Сала: УСЦ ”Вождовац”
Гледалаца:  200
Судије:  М. Секулић (Панчево) – В. Јовандић (Панчево)
Седмерци:  Oбилић  8 (5)   Шамот  7 (7)
Искључења:  Oбилић  12. мин / диск.   Шамот  4. мин

OБИЛИЋ: Радовић (кап – 2 одбране), Драговић 2, У. Савић, Подрашчић 6  (1), Аничић 5, Јестровић 3, Теодоровић 9 (4), Дражић (7 одбрана),
Кнежевић, Павић, С. Mилутиновић, Дотлић, Maндић 2, Ђорђевић, Тасић,  Ивошевић – (тренер Д. Петковић).

ШАМОТ 65: Прековић, Милићевић 13 (6), Радосављевић, Кукић 1,
Стојковић, Живојиновић, Прашчевић, Јовановић 4, М. Павловић, Л.