БУКУЉА ПРЕВИСОКА ЗА ”ВИТЕЗОВЕ”

”Витезови” настављају игру по систему ”топло – хладно” јер су
после премијерне победе у Новом Пазару, подбацили кући са Рударом, онде у Купу елиминисали Црвену Звезду, да би на крају били поражени у Аранђеловцу. Овај пораз од, у овом тренутку, врло скромног противника, тешко је објашњив обзиром на звучнија имена својих играча као и уложени труд клуба да екипа што спремније дочека нову сезону (припреме, контролне утакмице, појачања, …). Од првих минута видело се да ће гости тешком муком налазити пут до мреже свога некадашњег голмана Симића, кога су и из најизгледнијих
ситуација често ”погађали” када је изгледало да је погодак неминован. Резултат такве малодушне игре је и симболичан број голова у мрежи противника за знатан период игре (4:0 – 8.мин; 7:1 – 12.мин; 7:2– 15.мин).

Слично као и против Рудара када су за 19. минута у другом
полувремену постигли два гола, тако су и сада имали исти учинак након 30. минута игре у првом полувремену. За претенциозног члана елитног такмичења тако нешто је недопустиво. Опет је тренер Петковић вишеструким изменама настојао да дође до расположене поставе што му је на жалост мало тога пошло за руком. Да ситуација буде још тежа поред дуже одсутних Павића и Турудића, на пут због повреда нису пошли Милутиновић и Поповић, затим први стрелац екипе Топаловић напрасно се ”укочио” пред почетак утакмице, док је ”мозак” екипе Жујовић већ у минуту завршио утакмицу након проблематичних искључења. Тако је хаотична и непрецизна игра ”Витезова”, у највећем делу првог полувремена, омогућила да домаћини оду на одмор са предношћу од четри гола коју су стекли ненадано лако (12:8).

Привидно је наставак утакмице само наговестио бољитак у игри гостију (13:10 – 32.мин) јер им није требало пуно времена да наставе како су и започели ову утакмицу. Симић је наставио да успешно чува свој гол пошто је број погодака истога био врло скроман (16:11 – 37.мин; 19:13 – 45.мин; 21:14 – 49.мин). Смањили су некако ”Витезови” у неколико наврата заостатак на три гола, али није им полазило за руком и да више угрозе већ посусталог противника. Најсликовитије њихову игру може да илуструје и поразни податак да је за 60. минута учинак 8 играча код шута са 9. метара био: 17 ШУТЕВА – ДВА ГОЛА !!! За приказану игру током целе утакмице ”Витезови” нису ни заслужили више осим забрињавајућег пораза, у овом тренутку, од директног конкурента за опстанак у лиги. Скоро целокупан играчки погон, са стручним својим делом, мора дубоко да се замисли за игру и учинак који је испољен са Рударом и Шамотом, како би приступом и радом пре свега на тренинзима, а онда и резултатима, потврдили што се од њих очекује и оправдали углед који имају у рукометној јавности.

РК ШАМОТ 65 – РК ОБИЛИЋ 23 : 20 ( 12 : 8 )

Сала: С Р Ц ”Шумадија”
Гледалаца: без гледалаца (КОРОНА вирус)
Судије: Д. Грубачки (Зрењанин) – Д. Војводић (Нови Сад)
Седмерци: Шамот 65 3 (2) Обилић 6 (4)
Искључења: Шамот 65 8. мин Обилић 10. мин

ШАМОТ 65: Симоновић, Прековић, Илић, Ранковић 2, Радосављевић 6 (1), Живојиновић 5, Ломић (кап) 1, Кукић, Анић 2 (1), Драгутиновић 1,
Спасић, Милинић 3, Живковић 3, Стојковић, Симић (16 одбрана), Митровић (1 одбрана – седмерац) – (тренер: М. Јаћимовић).

ОБИЛИЋ: Радовић (кап, 1 одбрана – седмерац), Жујовић 4 (3), У. Савић
1, Подрашчић 3, Топаловић, Једоксић, Н. Савић 1, Теодоровић 3, Дражић (8 одбрана), Кнежевић 1, Антић, Ђорђевић, Алчаковић 3 (2),
Станисављевић 1, Ивошевић 3, Тасић (2 одбране) –(тренер:Д.Петковић).

МВП играч утакмице: Стеван Симић (Шамот 65)