ПОБЕДА ЗА ФИНАЛЕ

У полу финалу Куп такмичења за 2021. годину – група ”Центар”, ”Витезови” су савладали градског члана Прве лиге Србије екипу ”Рекреатива”, и тако се нашли у финалу најмасовнијег такмичења чиме су оправдали улогу фаворита.

Несумњиво да је екипа ”Рекреатива” силно желела да узме ”скалп” члану највишег ранга такмичења па су на почетку утакмице имали контролу резултата (1:2 – 4.мин; 4:5 – 9.мин; 6:7 – 12.мин). За то време ”Виезови” су лежернијом игром омогућили гостима, предвођеним екс репрезентативцем Стојковићем, да потајно гаје наду за по њих повољан завршетак. Резултатски прикључак држали су највише захваљујући ове вечери изврсном Топлаловићу. У задњој трећини полувремена ствари полако долазе на своје место када домаћини, појачаном одбраном, достижу до максималне предности од шест голова (17:11 – 28.мин). Што она није задржана до краја полувремена кривица је искључиво на домаћим играчима који су начинили више техничких грешака од броја који може да толерише ранг такмичења у које иначе играју.

Већ низ утакмица друго полувреме ”Витезови” започињу јалово без конкретне опасности по гол противника испољавајући велику неефикасност, посебно код шута са 9м (за 60. мин шут 12 – 0 ?).
Међутим, очито да године чине своје јер су гости били немоћни да на прави начин искористе исказане слабости домаћина. Време је одмицало, али головна предност кретала се највише до три гола у корист ”Витезова” (19:16 – 36.мин; 21:18 – 42.мин; 23:20 – 48.мин). Осим првог стрелца и најбољег појединца утакмице Топаловића и повремено агилног Подрашчића, мало је било расположених за игру у екипи тренера Петковића. У једном тренутку предност домаћина била је минимална (23:22 – 52.мин), али то је било све, и поред више одбрана Надовезе, чиме су изабраници Зурнића успели да угрозе домаћина. Мало појачан ритам донео је ”Витезовима” да оправдају улогу фаворита и тако изборе пролаз у финални меч са екипом ”Колубаре” из Лазаревца за евентуални наставак такмичења у завршници Купа. Сигурно да се свакој победи не гледа ”у зубе”, али за приказану игру мало њих је у екипи са Врачара заслужио прелазну оцену на овој утакмици.

Заказана утакмица 6.кола Аркус лиге са екипом ”Црвене Звезде” отказана је од стране Директора лиге због неповољне епидемиолошке ситуације више играча у овој екипи, тако да због репрезентативних обавеза следи пауза до среде 11. новембра када екипа ”Обилића” гостује у Шапцу.

РК OБИЛИЋ – РK РЕКРЕАТИВО 27 : 23 (17:13)

Сала: УСЦ ”Вождовац”
Гледалаца: без публике
Судије: М. Боричић (Београд) – Д. Марковић (Београд)
Седмерци: Oбилић 4 (4) Рекреативо 4 (4)
Искључења: Oбилић 6. мин Рекреативо 8. мин

OБИЛИЋ: Радовић (кап – 3 одбране), Жујовић 1, У. Савић 2, Подрашчић 5, Топаловић 13 (4), Једоксић, Н. Савић 1, Теодоровић, Дражић (3одбране), Кнежевић 1, Дотлић, Станисављевић 2, Милутиновић 1, Поповић, Ивошевић 1 – (тренер Д. Петковић).

РЕКРЕАТИВО: Јеленић, Михајловић 2, Н. Зурнић, Живковић, Лазић (кап), Живојиновић 2, Милојевић 1, Милошевић, Остојић 3, Стојковић 11 (4), Надовеза (4 одбране), Недељковић 1, Андреић, Анђелић 3, Аћимовић, Радовановић (4 одбране) – (тренер Д. Зурнић).

МВП играч утакмице: Милош Топаловић (Обилић)