У утакмици која је била од изузетног значаја за обе екипе по питању
преношења бодова у Плеј Аут за опстанак у Аркус лиги, домаћи
”Витезови” су морали да стисну руку противнику који је заслужено
остварио и другу победу у међусобним сусретима. Очито да је важност
исхода утакмице било превелико оптерећење за домаћу екипу јер су током свих 60. минута испољили приличну несигурност у својој игри, са доста промашаја и техничких грешака.

Почетак сусрета протекао је у благој доминацији гостију, знатно
појачаног у односу на њихов претходни дуел, при чему су ”Витезови”
играли мотивисано у одбрани и нису дозвољавали екипи из Каћа да се резултатски ”одлепи” (0:2 – 3.мин; 3:3 – 9.мин; 5:5 – 15.мин). Више
промашених прилика, али и техничких грешака ”Витезова”, односно
успеших одбрана играча утакмице Ћерана, омогоћили су његовој екипи дапрви пут стекне лепу предност (6:10 – 22.мин). Мењао је тренер  Павловић свој састав на терену тражећи ”добитну” комбинацију, али  мало тога му је пошло за руком јер осим донекле у другом делу полувремена ”пробуђеног” Сладића остали његови саиграчи су били испод очекиваног нивоа. Тако је остварени резултат након првих 30.  минута (11:14) био задовољавајући за домаћине у односу на оно шта су приказали на терену.

Очекивао је не мали број присутних присталица ”Витезова” помак на
боље у игри домаћина у наставку утакмице, али су њихова надања остала само жеља. Спласнула је њихова игра у одбрани, која се пре свега није  прилагодила критеријуму суђења, па су играјући са ”мањком” играча  још више олакшали гостима да много лакше са свих позиција, посебно са  оба крила, погађају мрежу немоћних голмана домаћина. Доминацију гостију на терену најбоље је илустровао семафор (13:18 – 37.мин; 15:21 – 44.мин; 17:25 – 50.мин). Поред Сладића и донекле Теодоровића, ретки  су били појединци у редовима ”Витезова” који су заслужили прелазну  оцену за своју игру. Очито да је њихова уиграност и игра у  континуитету још далеко од онога што тражи ранг такмичења, посебно што  тренер Павловић има велике проблеме у избору играча у односу на оно што има на папиру. Наиме поред дуже одсутног Турудића (последице Короне) који је пројектован као битан за игру његове екипе, непосредно  пред ову утакмицу деликатне повреде још два стандардна играча (голман
Дражић и Радивојевић), сузили су круг сигурних првотимаца. До краја
овог малог ”дербија” зачеља ”А” групе Аркус лиге, много јаче у  односу на ”Б” групу, није било неких већих помака на терену тако да је сада респектабилни састав тренера Рудћа дошао до два ”златна” бода.

”Витезове”, након победа у Купу против екипа ”Колубаре” и  ”Рекреатива”, у наредних седам дана очекују два дуела са градским
ривалом ”Црвеном звездом”. Прво у финалу Купа групе ”Центар”  (среда 1. новембар), а након тога такође битан првенствени дуел за оба ривала (недеља, 5.новембар).

РК  OБИЛИЋ – РK  ЈУГОВИЋ   25 : 31  (11 : 14)

Сала: УСЦ ”Вождовац”