Након три везана пораза очито да је екипа Обилића запала у кризу, а
колико ће иста да потраје зависи искључиво од њих самих. Последњи
пораз још више добија на тежини јер су овог пута бодови остали у
Аранђеловцу након дуела са ”фењерашом” екипом Шамота.

Сам почетак утакмице протекао је у вођству домаћина који је постизао голове са лакоћом поред, деловало је тако, незаинтересованих гостију (3:1 – 3.мин, 6:2 – 8.мин, 7:4 – 12.мин). Тек након што је индиспонираног Дражића на голу Витезова заменио капитен Радовић долази до промене односа снага на терену и резултат бива много повољнији по њих (7:7 – 17.мин, 9:10 – 23.мин, 10:10 – 24.мин). Серијом успешних одбрана покрену је Радовић ”уснуле” саиграче који предвођени Ивошевићем и Теодоровићем суверено владају тереном. У тим тренуцима постојала је само једна екипа на терену, а збуњени домаћини, и поред доброг ветерана Ђорђевића на голу, никако нису имали адекватан одговор на игру Витезова, који су могли на одмор да оду са још већом разликом

присталица ”шамотери” преко искусних Милинића и Ломића, уз
мотивисане јуниоре Кукића и Живковића на крилним позицијама, из минута у минут полако смањују велики заостатак (15:17 .37.мин, 18:19 – 40.мин, 20:20 – 43.мин). Мењао је тренер Петковић зонске формације,
појединце, али све то није донело скоро никакав бољитак његовој екипи. Играло се у наредних десетак минута гол за гол ( 21:20 – 44.мин, 22:21 – 48.мин, 25:24 – 52.мин), када голмани гостију са само две одбране за 30. мин игре нису донели никакву превагу у корист своје екипе. У самој завршници утакмице видело се да је физичка спремљеност гостију испод потребног нивоа, тако да осим што су последњи пут припретили да остану непоражени (28:27 – 60.мин), више од тога нису успели да остваре.

Тако је један од дербија зачеља припао екипи Шамота, а Витезовима,
који очито нису баш најбоље искористили ЕХФ паузу за наставак
такмичења, следују већ наредног викенда нова искушења и нови дерби зачеља, код куће, са посрнулом екипом Црвене Звезде (субота – 17.30 часова).

РК ШАМОТ 65 – РK OБИЛИЋ 29 : 27 ( 10 : 14 )

Сала: С Р Ц ”Шумадија”.
Гледалаца: 400.
Судије: Марко Секулић (Панчево) – Владимир Јовандић (Панчево)
Седмерци: Шамот 3 (3) Oбилић 5 (4)
Искључења: Шамот 6. мин Oбилић 12. мин

ШАМОТ 65: В. Ђорђевић (12. одбрана) 1, Прековић, Милићевић 5, Јеленић, Ранковић 3, Јовановић 1, Живојиновић, Кукић 4, М. Павловић, Л. Павловић, Ломић (кап) 5 (3), Милинић 5, Митровић, Аврамовић,
Стојковић, Живковић 5 (тренер: М. Јаћимовић).

ОБИЛИЋ: Радовић (кaп – 7. одбрана), Савић, Ерић, Подрашчић 1, Вокши 1, Аничић 7 (4), Јестровић 4, Теодоровић 6, Дражић (0. одбрана), Павић 2, Дотлић, Мандић 1, Ивошевић 5, Тасић (1. одбрана), Ђорђевић (тренер: Д. Петковић).

МВП играч утакмице: Иван Ломић (Шамот 65)