КОШАВА ОДУВАЛА БОДОВЕ

Нова принудна пауза ”Витезова” у одигравању првенствених утакмица због болести својих или противничких играча, није им донела бољитке у игри, а тиме и нове бодове. Да неуспех буде још стреснији поражени су од прилично ослабљеног домаћина који је имао само 12 играча у записнику. Додуше и тренер Петковић није имао на располагању оптимални састав, из истих разлога као и ”Енергетичари”, али несумњиво да су гости морали ову утакмицу да реше у своју корист обзиром на саставе у којима су ривали наступили. Што до тога није дошло разлог је углавном у њиховој не повезаној, стихијској и превише ”соло” игри појединаца, док су на другој страни домаћини, предвођени првим стрелцем Лиге Недељковићем, успешније кажњавали пропусте гостију. Уз све то, гледајући однос у броју искључења гостију (11) у односу на домаћине (0), очито да слаби судијски пар није имао ни приблжно исте критеријуме код слање играча на клупу.

Прво полувреме почело је, и већим делом протекло, у доминацији гостију за које је наступио први пут, након дужег играња и тренирања у Аустрији, искусни Славко Крњајац. Тако су ”Витезови” у више наврата имали предност од три гола (1:4 – 7.мин; 2:5 – 9.мин; 6:9 – 19.мин; 7:10 – 20.мин), али су сваки пут искључиво својим грешкама дозволили упорним домаћинима да ухвате резултатски прикључак и тако унесу несигурност у њихову игру. Како су само у три наврата поравнали резултат (6:6 – 15.мин; 12:12 – 25.мин; 13:13 – 27.мин) очито да су изабраници тренера Ајдачића били више него задовољни минималним заостатком након првих 30. минута (13:14).

И када се очекивало да ”Витезови” у наставку утакмице отклоне  слабости које су понављали у више наврата током првог полувремена, игра им постаје још несигурнија, а серија нових искључења (7) само је
још више унела нервозу код њих. Од 37. минута  домаћини први пут
долазе у вођство (17:16) и сада су они ти који имају резултатску
превагу након што су ”Витезови” у више наврата поравнали резултат
(19:19 – 41.мин; 21:21 – 46.мин; 23:23 – 50.мин; 24:24 – 52.мин).
Углавном са мањком играча на терену нису успевали да они буду ти који ће ући у мирнију завршницу јер је Недељковић, подржан од младих саиграча на крилним позицијама, почео чешће да погађа мрежу несигурних голмана гостију. Тако сада домаћа екипа долази до предности у завршници сусрета (27:25 – 56.мин, 29:26 – 59.мин) коју успешно одржавају до последњег судијског звиждука. Тако су, обзиром на кадровске проблеме, они били ти који ненадано долазе до бодова који их воде у плеј-оф.

На другој страни ”Витезовима” се сада као императив намећу победе у два наредна сусрета код куће са Радничким (12.децембар) и Шамотом
(17.децембар) како би, са тим бодовима, мирније дочекали доигравање у плј-ауту наредне године.

РК  РУДАР – РK  OБИЛИЋ  29 : 27 ( 13 : 14 )

Сала:   СЦ ”Костолац”
Гледалаца:  без гледалаца (вирус КОРОНА)
Судије:  Б. Радаковић  (Нови Сад)  – Н. Бакмаз  (Нови Сад)
Седмерци:  Рудар  5 (5)   Oбилић  8 (6)
Искључења:  Рудар  0. мин   Oбилић  22. мин

РУДАР: Д. Димитријевић, Мурина 5, Мердовић 2, Тица (кап) 2, Ђукић,
Ђорђевић, В. Димитријевић 3, Станковић (7 одбрана), Панић, Недељков, Татари 7, Недељковић 9 (5) – (тренер: Д. Ајдачић).

ОБИЛИЋ: Радовић (кaп. 2 одбране), Жујовић 4 (4), Савић 2, Подрашчић 6, Једоксић, Топаловић 3 (2), Јовановић, Вуковић, Поповић 8, Дражић (1 одбрана), Милутиновић 1, Дотлић, Антић, Станисављевић 3, Крњајац,
Тасић (1 одбрана) – (тренер: Д. Петковић).

МВП  играч  утакмице:  Владимир Димитријевић  (Рудар)