ЧАСТАН ОПРОШТАЈ ОД КУПА

После две изненађујуће, и заслужене, победе и елиминисања градских
ривала ”Црвене Звезде” и ”Партизана” из овогодишњег такмичења у
Купу ”Др Бранислав Покрајац”, ”Витезови” су вољом жреба за наредног противника добили, као домаћини екипу ”Војводине, нашу дужевреме набољу екипу. Првак из Новог Сада већ 22 месеца је без пораза у свим домаћим такмичењима, и тај низ наставља и након овог сусрета где је у четврт финалу потврдио своју неприкосновест у земљи. На другој страни, свесни снаге и квалитета гостију ”Витезови” нису гајили наде да могу приредити још једно изненађење у Купу, али нису у напред спремили ни белу заставу, тако да су се храбро ”испрсили” пред фаворитом и часно завршили даље играње у најмасовнијем такмичењу.

Почетак ове утакмице протекао је у равноправном одмеравању снага, где је перспективни тренер Ројевић извео на терен сатав којим није ни једног тренутка подценио ”Витезове”. Насупрот њему, још млађи стратег домаћина, Павловић успешно је са подмлађеним саставом парирао гостима, па је првих 15. минута протекло у благој доминацији ”Витезова” (3:1 – 5.мин; 5:4 – 10.мин; 7:7 – 15.мин). Након тога одбрана гостију, предвођена голманом Арсенићем, затворила је све прилазе своме голу тако да је њихова мрежа дужи период мировала (8:12 – 25.мин), при чему је домаћинима, због неколико искључења, било још теже да парира ”машини” из Новог Сада. Тако су већ у првом полувремену ”ствари” дошле на своје место где се, уз Арсенића, код гостију истакао и вихорни Шотић.

У наставку утакмице настављена је ”Вошина” доминација играјући и
даље максимално озбиљно, уз спровођење тактичких замисли свога
тренера. На другој страни тренер Павловић је у игру уводио млађе
играче, и оне са мањом минутажом, како би пре свега сачувао састав од умора, који у суботу чека изузетно битна утакмица, на истом паркету, са ”Пролетером” у Плеј – Ауту. У овом периоду указану прилику највише је код ”Витезова” искористио придошлица из редова ”црно-белих” млади Цвијетић који је шутевима из даљине четри пута
савладао најбољег појединца ове утакмице, голмана Арсенића. Он је, уз новог члана кадетске репрезентације Србије Станисављевића и срчаног Поповића био носилац игре ”Витезова” у других 30. минута, тако да су својом игром наговестили још бољу игру и резултате своје екипе, које она бележи у задње време.

Очекивани исход ове четврт финалне утакмице одвео је госте у завршницу Купа где ће уз ”Металопластику” сачекати победнике преостале две утакмице ”Раднички-КГ” – ”Динамо” и ”Југовић – Железничар 1949”.

РК OБИЛИЋ – РK ВОЈВОДИНА 19 : 31 (9:15)

Сала: УСЦ ”Вождовац”
Гледалаца: 20 (Корона)
Судије: Ђ. Јевтић (Лазаревац) – М. Јевтић (Лазаревац)
Седмерци: Oбилић 1 (1) Војводина 7 (5)
Искључења: Oбилић 12. мин Војводина 10. мин

OБИЛИЋ: Жујовић 1 (1), Савић, Топаловић, Једоксић 1, Цвијетић 4,
Теодоровић 1, Дражић (4 одбране), Кнежевић 2, Милутиновић, Турудић 1, Станисављевић 5, Поповић 3, Вуковић 1, Ивошевић (кап), Тасић (4 одбране / 1 седмерац), Крњајац – (тренер М. Павловић).

ВОЈВОДИНА: Куртеш, Ковачевић, Милић 3, Мирковић 3, Прибак 1, Вуковљак, Веркић (кап), Миљковић, Миленковић 3, Арсенић (15 одбрана), Рађеновић 5, Ратковић 2, Томић, Станковић 5 (3), Шотић 7 (2), Бабић 2 – (тренер Б. Ројевић).

МВП играч утакмице: Лука Арсенић (Војводина)