Частан опроштај од КУП-а

Након одиграног двомеча са вицепрваком Србије и учесником СЕХА лиге, екипом Војпут из Суботице, витезови су завршили овогодишње такмичење у Купу Србије. Укупан скор у две четврт финалне утакмице од +5 голова (прва утакмица 26:28) у корист старијег ривала, казује да су београђани уздигнута чела, након што су елиминали два Суперлигаша (Ц. Звезда и Рудар), честитали суботичанима за одлазак на завршни турнир Купа Србије.

Subotica

И поред приличних кадровских проблема, пре свега због повреда неколико стандардних првотимаца, некомплетни састав витезова представио се љубитељима рукомета у нашем најсевернијем граду у лепом издању, и приказаном игром још једном оправдао кандидатуру за највиши пласман лигашком такмичењу. Након уводног вођства гостију (1:2), домаћини пре свега захваљујући успешним одбранама искусног Абаџића, и головима брзоного Перовића и прецизног Лојаничића, окрећу резултат у своју корист и у 14 минуту имају лепу предност од 9:4. Међутим витезови, предвођени Павићем, Мирићем и Џамићем, потврђују још једном овог пролећа да су озбиљан ривал сваком противнику и у 24. минуту домаћини имају минималну предност (11:10). Резултат након првих 30. минута од 15:13 за домаћина, уз доста чудан критеријум суђења, сигурно ништа није гарантовао изабраницима Бранимира Зељковића.

У другом полувремену гости, и поред сталне предности старијег лигаша, нису ни на тренутак помишљали на предају и у неколико наврата били су тик уз домаћина 23:21 (50. мин), 25:23 (52. мин), 29:27 (60. мин). Одбране неколико зицера Радуловића, голови Ракоције, дужа клупа и искуство домаћег састава били су од пресудног значаја за коначан исход ове лепе рукометне представе. За приказану игру витезови су оправдано добили похвале од коректних домаћина и објективне публике.

Такмичарске обавезе се настављају и већ у недељу (18,00 часова) Обилић дочекује фењераша Металца из Ваљева који је, са новим тренером и подмлађеним играчким саставом, овог пролећа показао да и поред претрпљених пораза није ни мало лак противник.

РК ”ВОЈПУТ” – РК ”ОБИЛИЋ” 30 : 27 ( 15 : 13 )

Сала: ”Дудова шума”.