”Витезови” добро пазарили

Док су многи још били у својим постељама, полазак ”витезова” у рано прохладно јесење јутро, после петогодишње паузе, пут Новог Пазара брзо је пао у заборав након што су се са овог путешествија вратили са максималним учинком.

wp_20161029_13_06_24_pro

Домаћин, дебитант у овом рангу такмичења, предвођен са неколико појачања на челу са искусним Жарком Петковићем, ушао је у дуел екипа чије спортско ривалство има дугогодишњу традицију, са амбицијом да још једном потврди у рукометном свету познату традицију о тешко доступним бодовима када се гостује у овом граду. Тих чињеница били су свесни и гости те су одлучно од првог звиждука, пре свега игром у одбрани, ставили домаћину до знања са каквим су се намерама дошли у госте. Повели су на почетку Пазарци (3:1 – 4.мин и 4:2 – 6.мин), да би уласком Стојића на гол ”витезови” успоставили равнотежу, а затим и прешли у вођство (5:6 – 12.мин). Међутим следи период када су после више неискоришћених напада, у наредних 10 минута, постигли свега један погодак (7:7 – 22.мин). Велики проблем тренеру Петковићу представљао је затим и излазак због повреде битног чиниоца у игри ”витезова” Стефана Ћирића, који се до краја утакмице више није враћао у игру. Ипак овај озбиљан хендикеп још више мобилше госте који су, након највеће предности домаћина (10:7 – 26.мин), головима расположеног Павића након 30. минута имали минимални заостатак (10:9).

wp_20161029_13_27_11_proУ других 30. минута водила се права рововска борба коју су обележили успешним одбранама и голмани Раковић код домаћина, односно Стојић код гостију. До 35. минута минимална предност била је на страни Пазараца (12:11), и то је било уједно и њихово последње вођство на овој утакмици. Након тога ”витезови”, предвођени прецизним Павићем, стичу предност од два гола (14:16 – 45.мин, 15:17 – 47.мин, 16:18 – 50.мин). Затим головима Петковића домаћини брзо долазе до новог изједначења (18:18 – 52.мин), али то је било све чиме су могли да обрадују своје присталице. Фанатичном игром у одбрани гости су, како је време одмицало, издржали нападе домаћих, да би на другој страни са више позиција имали успешне реализације и у 58. минуту стекли, како се касније испоставило, недостижну предност (22:19).

За показану борбену и колективну игру присутни љубитељи рукомета аплаузом су наградили ”витезове” на овој утакмици, која је иначе била и на програму ТВ Нови Пазар.

wp_20161029_13_19_16_pro

Овом битном победом ”витезови” остају у борби за највиши пласман, а предстојећу паузу у првенству, због ЕХФ недеље, искористиће за опоравак и кратко гостовање код рукометних пријатеља из Зворника.

РК ”НОВИ ПАЗАР” – РК ”ОБИЛИЋ” 20 : 22 (10 : 9)

Сала: ССУ ”Пендик”.